ՀՀ կառավարությունից հայտնում են․
«Տեղեկացնում ենք, որ սոցիալական ցանցերում Կառավարության անունից տարածվում են հետվճարի վերաբերյալ կեղծ և վտանգավոր վիրուսային հղումներ։
Հայտնում ենք, որ նշված տեղեկատվությունը որևէ առնչություն ՀՀ Կառավարության կամ որեւէ պետական գերատեսչության հետ, իսկ հղումները կարող են պարունակել վնասաբեր ծրագրեր և վտանգել անձնական տվյալների անվտանգությունը։
Խստորեն հորդորում ենք զերծ մնալ այդ հղումների բացումից, ներբեռնումից կամ տարածումից, ինչպես նաև չմուտքագրել որևէ անձնական կամ բանկային տվյալ։
Կառավարության պաշտոնական հաղորդագրությունները հրապարակվում են բացառապես պաշտոնական կայքում և Կառավարության սոցիալական ցանցերի էջերում»։

От имени Правительства распространяются ложные и опасные вирусные ссылки о возврате средств
«Информируем, что в социальных сетях от имени Правительства распространяются ложные и опасные вирусные ссылки о возврате средств.
Сообщаем, что указанная информация не имеет никакого отношения к Правительству РА или какому-либо государственному ведомству, а ссылки могут содержать вредоносные программы и угрожать безопасности личных данных.
Мы строго призываем воздержаться от открытия, скачивания или распространения этих ссылок, а также не вводить никаких личных или банковских данных.
Официальные сообщения Правительства публикуются исключительно на официальном сайте и на страницах Правительства в социальных сетях».