Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամ, որտեղ հանդիպում է ունեցել գերմանական հիմնադրամների, ուղեղային կենտրոնների ներկայացուցիչների և լրագրողների հետ:
Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Մարկ Շպայխը շնորհակալություն է հայտնել այցելության համար և նշել, որ հանդիպման մասնակիցները շահագրգիռ են լսել Հայաստանում և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի տեսակետներն ու դիտարկումները:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքական զարգացման առաջնահերթությունները, խաղաղության օրակարգը, տարածաշրջանային հաղորդակցության վերաբերյալ Երևանի տեսլականը, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության իրականացրած ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղղությունները։
Քննարկում է ծավալվել Հայաստան-ԵՄ գործընկերության խորացման, տարածաշրջանային տնտեսական նախաձեռնությունների և Եվրոպայում Հայաստանի դերակատարության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Konrad Adenauer Foundation, where he met with representatives of German foundations, think tanks, and journalists.
The Foundation's Secretary General, Mark Speich, expressed gratitude for the visit and noted that the participants in the meeting were interested in hearing the Prime Minister of Armenia's views and observations on developments in Armenia and the South Caucasus region.
During the meeting, the Prime Minister presented Armenia's foreign policy development priorities, the peace agenda, Yerevan's vision for regional communication, and the directions of the democratic reforms implemented by the Armenian government.
A discussion was held on deepening the Armenia-EU partnership, regional economic initiatives, and expanding Armenia's role in Europe.