ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունը կնպաստի Հայաստանի ցորենի արժեշղթայի զարգացմանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը հանդիպել է ԱՄՆ գյուղատնտեսության քարտուղարության գյուղատնտեսական հարցերով տարածաշրջանային կցորդ Ռիշան Չոդհրիի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են ԱՄՆ գյուղատնտեսական դեպարտամենտի և Կանզասի համալսարանի կողմից իրականացված ուսումնասիրության արդյունքները՝ ցորենի արժեշղթայի վերաբերյալ։
Քննարկվել են Հայաստանի ցորենի արտադրության և մատակարարման ներկա իրավիճակը, տեղական արտադրության ընդլայնման և ոլորտի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված առաջարկությունները։ Հետագա համագործակցությունը կնպաստի Հայաստանի ցորենի արժեշղթայի զարգացմանը՝ ապահովելով պարենային անվտանգության կայունությունը։

Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Arman Khojoyan met with a delegation led by the Regional Agricultural Attaché of the US Department of Agriculture, Rishan Chaudhry.
During the meeting, the results of a study conducted by the US Department of Agriculture and the University of Kansas on the wheat value chain were presented.
The current situation of wheat production and supply in Armenia, as well as proposals to expand local production and improve sector efficiency, were discussed. Further cooperation will contribute to the development of the wheat value chain in Armenia and ensure food security.