Նա մաֆիոզ է, իսկ Փաշինյանին թող հանգիստ թողնեն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վերջին ամիսներին լայնորեն քննարկվում են եկեղեցու և պետության լարված հարաբերությունները։ Radar Armenia-ն շրջեց Երևանով և քաղաքացիներից հարցրեց՝ ինչ են մտածում թեմայի շուրջ, և արդյոք Գարեգին Երկրորդը պետք է հեռանա եկեղեցուց։
Կարծիքները տարբեր են․ ոմանք կողմ են արտահայտվում, ոմանք՝ դեմ։ Ոմանք պնդում են՝ եկեղեցին ու պետությունը պետք է անջատ լինեն միմյանցից։
- Այո, պետք է հեռանա նա մաֆիոզ է, խանութներ ունի, ինչու՞ աղքատներին չի օգնում, եթե լավ մարդ է: Առաջին կաթողիկոսն է, որ մաֆիոզ է,- ասաց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ քաղաքացու խոսքով՝ բոլոր նախկիններն ու ներկաները պետք է հեռանան։
Իսկ այն քաղաքացիները, որոնք մշտական բնակություն չունեն Հայաստանում, պարզապես հետաքրքրված չեն այս թեմայով։

Он мафиози, а Пашиняна пусть оставят в покое (ВИДЕО)
В последние месяцы широко обсуждаются напряженные отношения между церковью и государством. Radar Armenia прошелся по Еревану и спросил граждан, что они думают по этому поводу и должен ли Гарегин Второй покинуть церковь.
Мнения разделились: некоторые высказываются «за», некоторые — «против». Некоторые утверждают, что церковь и государство должны быть отделены друг от друга.
«Да, он должен уйти, он мафиози, у него есть магазины, почему он не помогает бедным, если он хороший человек? Он первый Католикос, который является мафиози», — сказал один из граждан.