ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշակութային ժառանգության, զբոսաշրջության և ձեռարվեստի նախարարի՝ զբոսաշրջային հարցերով տեղակալ Անուշիրվան Բանդփեյի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանի և Իրանի միջև զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաև երկու երկրների միջև զբոսաշրջային հոսքերի ավելացման հնարավորությունները։
«Հայաստանը և Իրանը երկարամյա բարեկամ երկրներ են, և մեր համագործակցությունը զբոսաշրջության ոլորտում, հատկապես վերջին տարիներին, ունի կայուն զարգացող դինամիկա։ Միայն 2024 թվականին Իրանից Հայաստան այցելել է շուրջ 179 հազար զբոսաշրջիկ, իսկ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսներին մենք արդեն արձանագրել ենք 166 հազար այց»,- նշել է նախարարը։

On December 8, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan met with Anoushirvan Bandpei, Deputy Minister of Cultural Heritage, Tourism, and Handicrafts of the Islamic Republic of Iran for Tourism.
The prospects for cooperation between Armenia and Iran in the tourism sector were discussed, along with opportunities to increase tourist flows between the two countries.
“Armenia and Iran are long-standing friendly countries, and our cooperation in the tourism sector, especially in recent years, has a steadily developing dynamic. In 2024 alone, about 179 thousand tourists from Iran visited Armenia, and in January-November 2025, we have already recorded 166 thousand visits,” the minister noted.