«Մանկական Եվրատեսիլ 2025»-ի ՀՀ պատվիրակությունն արդեն Թբիլիսում է
«Մանկական Եվրատեսիլ 2025»-ի մեր պատվիրակությունն արդեն Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսում է։ Այդ մասին հայտնում է Առաջին ալիքը՝ հաջողություն մաղթելով Ալբերտին և ամբողջ թիմին։
Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթում կներկայացնի 12-ամյա Ալբերտը:
Ալբերտը երգի աշխարհում իր առաջին քայլերը կատարել է 6 տարեկանում։ 2018-ից նա հետևում է «Եվրատեսիլին»՝ որպես հավատարիմ երկրպագու, իսկ վերջին 3 տարիներին եռանդով փորձում է իրականություն դարձնել իր երազանքը՝ մասնակցել «Մանկական Եվրատեսիլին»։
«Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում` դեկտեմբերի 13-ին, «Միավորված երաժշտությամբ» կարգախոսի ներքո։

Наша делегация на «Детском Евровидении 2025» уже находится в столице Грузии Тбилиси. Об этом сообщает Первый канал, пожелав удачи Альберту и всей команде.
Ранее мы сообщали, что Армению на песенном конкурсе «Детское Евровидение 2025» представит 12-летний Альберт.
Альберт сделал свои первые шаги в мире музыки в 6 лет. С 2018 года он следит за «Евровидением» как преданный фанат, а последние 3 года энергично пытается воплотить в реальность свою мечту — принять участие в «Детском Евровидении».
Песенный конкурс «Детское Евровидение» в этом году пройдет в столице Грузии Тбилиси 13 декабря под девизом «Объединены музыкой».