Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության հատուկ հանձնակատար Հյուգ Մորեն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը։
Նշվում է, որ հյուրերին դիմավորել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի թանգարանային աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Լուսինե Աբրահամյանը: Նա հյուրերին ուղեկցել է դեպի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ ներկայացնելով հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը:
Ֆրանսիայից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը շրջել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացել մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին: Այնուհետև Հյուգ Մորեն գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Делегация, прибывшая из Франции, посетила мемориальный комплекс Геноцида армян
Специальный уполномоченный Министерства Европы и иностранных дел Франции Юг Море посетил мемориальный комплекс Геноцида армян. Сообщение об этом распространил Музей-институт Геноцида армян.
Отмечается, что гостей встретила заместитель директора Музея-института Геноцида армян по музейной работе Лусине Абрамян. Она сопроводила гостей к мемориальному комплексу Геноцида армян, представив историю создания мемориала.
Члены делегации, прибывшей из Франции, возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память невинных жертв Геноцида армян. Гости также осмотрели Музей Геноцида армян, ознакомились с постоянной и временной экспозициями. Затем Юг Море сделал запись в Книге почетных гостей.