Հայտնի է՝ ինչու է ձերբակալվել Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը
Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում մի խումբ անձանց կողմից նախնական հանաձայնությամբ թմրամիջոց ապօրինի իրացնելը՝ հանդիսադիր վայրում. Radar Armenia-ին տեղեկացավ քննչական կոմիտեից։
«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ քեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ թմրամիջոց ապօրինի իրացնելը՝ հանդիսադիր վայրում)»,-ասացին կոմիտեից։
Հիշեցնենք՝ ԱԱԾ-ն Քննչական կոմիտեի շենքում ձերբակալվել էր Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին. այս մասին հայտնել էր փաստաբան Արսեն Բաբայանը։

Известно, почему был арестован архиепископ Аршак Хачатрян
В отношении архиепископа Аршака Хачатряна возбуждено публичное уголовное преследование за незаконный сбыт наркотических средств группой лиц по предварительному сговору в публичном месте. Об этом Radar Armenia сообщили в Следственном комитете.
«В ходе предварительного следствия по уголовному производству в отношении лица возбуждено публичное уголовное преследование по пунктам 1 и 4 части 2 статьи 393 Уголовного кодекса (Незаконный сбыт наркотических средств группой лиц по предварительному сговору в публичном месте)», — сообщили в комитете.
Напомним, что СНБ (Служба национальной безопасности) арестовала архиепископа Аршака Хачатряна в здании Следственного комитета. Об этом сообщил адвокат Арсен Бабаян.