Կառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում ընդունեց ՀՀ–ի և ԱՄԷ–ի վարորդական վկայականների փոխադարձ ճանաչման և փոխանակման մասին որոշումը։
Ըստ կառավարության որոշման՝ հայտարարվում է, որ կողմերից յուրաքանչյուրը ճանաչում է մյուսի այն քաղաքացիներին տրամադրված վավեր վարորդական վկայականները, որոնք ժամանում են ոչ բնակության նպատակով՝ պայմանով, որ վարորդական վկայականի տնօրինողը բավարարում է հուշագրով սահմանած նվազագույն տարիքի հետ կապված պահանջները։
Իսկ բնակության նպատակով ժամանող քաղաքացիների դեպքում հուշագրի յուրաքանչյուր կողմ մյուս կողմի տրամադրած վարորդական վկայականի փոխանակման համար դիմող անձին ազատում է դրա հետ կապված տեսական և գործնական քննություններից։

The government adopted a decision on the mutual recognition and exchange of driving licenses between the Republic of Armenia and the UAE, among the unreported projects, at today's session.
According to the government decision, each party recognizes valid driving licenses issued to citizens of the other party who arrive for non-residential purposes, provided that the driver meets the minimum age requirements set out in the memorandum.
In the case of citizens arriving for residential purposes, each party to the memorandum exempts the person applying for the exchange of a driving license issued by the other party from the related theoretical and practical exams.