Քննարկվել են ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Եգիպտոսի ռազմարդյունաբերության պետնախարար Մուհամմադ Սալահ ալ-Դին Մուստաֆայի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Եգիպտոսում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը և ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը:
Հանդիպման ընթացքումՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Եգիպտոսի ռազմարդյունաբերության պետնախարար Մուհամմադ Սալահ ալ-Դին Մուստաֆայի հետ:

A number of issues related to military-technical cooperation were discussed
RA Defense Minister Suren Papikyan met with the State Minister of Military Industry of Egypt, Muhammad Salah al-Din Mustafa.
The meeting was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Egypt, Armen Sarkissian, and the Chairman of the Military Industry Committee of the Ministry of Defense, Aram Jivanyan.
During the meeting, RA Defense Minister Suren Papikyan met with the State Minister of Military Industry of Egypt Muhammad Salah al-Din Mustafa.