Հունաստանի նախագահի հետ անդրադարձել է հաստատված խաղաղության գործընթացին
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը  դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ալեն Սիմոնյանը շեշտադրել է նման հանդիպումների կարեւորությունը երկկողմ կապերի զարգացման տեսանկյունից: Հունաստանի նախագահն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին պաշտոնական այցի համար` նշելով, որ Հայաստանը Հունաստանի կարեւոր գործընկերներից է:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ կապերի ակտիվացմանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաեւ Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին ու Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին:

Делегация во главе с председателем НС РА, находящаяся с официальным визитом в Греции, 1 декабря встретилась с Президентом Греции Константиносом Тасуласом. Поблагодарив за теплый прием, Ален Симонян подчеркнул важность подобных встреч с точки зрения развития двусторонних связей. Президент Греции, в свою очередь, поблагодарил председателя НС РА за официальный визит, отметив, что Армения является одним из важных партнеров Греции.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся активизации двусторонних связей, отношений РА-ЕС, а также демократических реформ, идущих в Армении.
Были также затронуты региональные развития и установившийся мирный процесс между Арменией и Азербайджаном.