Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 15 մլն դրամի հարկեր
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը, ինչի արդյունքում պետական բյուջե չի վճարվել խոշոր չափերի հարկեր:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 15 մլն 563 հզր 53 ՀՀ դրամի վնասը:

Компания, занимающаяся автогазозаправкой, скрыла налогов на сумму 15 млн драмов
В ходе предварительного следствия по уголовному производству, расследуемому в Арагацотнском областном следственном управлении Следственного комитета РА, выяснилось, что компания, предоставляющая услуги автогазозаправки, путем внесения искаженных данных в отчетности, являющиеся основанием для налогообложения, скрыла реальный оборот компании, в результате чего в государственный бюджет не были уплачены налоги в крупном размере.
В результате процессуальных и доказательственных действий, проведенных в ходе предварительного следствия, был возмещен ущерб, нанесенный государству, в размере 15 млн 563 тыс. 53 драмов РА.