Հետախուզում է հայտարարվել Գրիգորի Խաչատուրովի նկատմամբ
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում հետախուզում է հայտարարվել Երևանի բնակիչ 48-ամյա Գրիգորի Խաչատուրովի նկատմամբ, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Ըստ կայքի՝ վերջինս հետախուզվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 1-ին մասի, (այն է՝ կաշառք տալը մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ) և ՀՀ Քր. օր-ի 549-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (այն է՝  իշխանազանցությունը կամ իշխանությունը չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու առողջությանը ծանր վնասի պատճառում) հատկանիշներով։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Գրիգորի Խաչատուրովը գեներալ-գնդապետ, ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր  քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի տղան է, ով կոչումով գեներալ-մայոր է։

Объявлен в розыск Григорий Хачатуров
28 ноября в Управлении криминальной полиции полиции Главного управления криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Армения объявлен розыск проживающего в Ереване 48-летнего Григория Хачатурова, сообщает Shamshyan.com.
Согласно сайту, последний разыскивается по признакам части 1 статьи 436 Уголовного кодекса Республики Армения (то есть дача взятки группой лиц по предварительному сговору) и части 3 статьи 549 Уголовного кодекса Республики Армения (то есть превышение власти или злоупотребление властью, повлекшее по неосторожности причинение тяжкого вреда здоровью человека).
По информации источника, Григорий Хачатуров является сыном генерал-полковника, бывшего генерального секретаря ОДКБ Юрия Хачатурова, сам он имеет звание генерал-майора.