ՀԷՑ-ը լրացուցիչ պարգևավճարներ է տվել 1813 աշխատակիցների
ՀԷՑ ՓԲԸ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը սոցցանցի իր էջում հայտնել է, որ ՀԷՑ-ի 1.813 աշխատակիցներ այսօր հերթական անգամ վարձատրվել են լրացուցիչ պարգեւավճարներով՝ աշխատավարձային ֆոնդում առկա խնայողությունների հաշվին։
«ՀԷՑ-ի գլխավոր տնօրինությունն ու մասնաճյուղերի տնօրենները, ավանդույթի համաձայն, անցյալ ամսվա համար կրկին պարգեւավճարներ չեն ստացել. արդյունքում Ընկերության աշխատանքի վարձատրության ֆոնդում դարձյալ ունենք մի քանի տասնյակ միլիոն ՀՀ դրամի չափով խնայողություններ։
ՀԷՑ Ժամանակավոր կառավարչի առանձին հրամանով՝ որպես հավելյալ պարգեւավճար, հերթական անգամ խնայված միջոցները համաչափորեն բաշխվել են՝ այս անգամ արդեն ՀԷՑ-ի շուրջ 1.813 աշխատակիցների միջեւ, ում անցյալ ամսվա աշխատանքի վարձատրության հանրագումարը (աշխատավարձ + պարգեւավճար) չի գերազանցել 200հազար ՀՀ դրամը (հարկերը՝ ներառյալ). արդյունքում վերջիններիս վարձատրությունն այդ ամսվա համար ավելացել է լրացուցիչ 10-20% չափով։
Այդ խմբի մեջ մտնում են մեր բազմաթիվ տեսուչներ, հսկիչներ, տեխնիկներ, մոնտյորներ, փականագործներ, բանվորներ, վարորդներ եւ այլ մասնագետներ։

«Электрические сети Армении» выплатили дополнительные премии 1813 сотрудникам
Временный управляющий ЗАО «Электрические сети Армении» Романос Петросян на своей странице в соцсети сообщил, что 1813 сотрудникам «Электрических сетей Армении» сегодня в очередной раз выплачены дополнительные премии за счет имеющейся в фонде оплаты труда экономии.
«Главное управление «Электрических сетей Армении» и директора филиалов, согласно традиции, вновь не получили премии за прошлый месяц; в результате в Фонде оплаты труда Компании вновь имеем экономию в размере нескольких десятков миллионов армянских драмов.
Отдельным приказом Временного управляющего «Электрическими сетями Армении» сэкономленные средства в очередной раз пропорционально распределены в качестве дополнительной премии – на этот раз уже среди около 1813 сотрудников «Электрических сетей Армении», чей общий размер оплаты труда за прошлый месяц (зарплата + премия) не превысил 200 тысяч армянских драмов (включая налоги); в результате их вознаграждение за тот месяц увеличилось на дополнительные 10-20%.
В эту группу входят наши многочисленные инспекторы, контролеры, техники, монтажники, сантехники, рабочие, водители и другие специалисты.