Այդ գրությունը, որ շրջանառվում է, վավերակա՞ն է. Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյան
Տ. Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձել է եպիսկոպոսների հայտարարությանը, որոնք կաթողիկոսից պահանջում են, որ նա լքի Մայր Աթոռը։
«Այս պահին ասելիք չունեմ․ պետք է հասկանանք՝ այն գրությունը, որ շրջանառվում է, վավերակա՞ն է, թե՞ ոչ։ Դրա վավերականության մասին կարող են հաստատել անձինք, որոնց անունները շրջանառվում է»,- ասել է Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով՝ երբ ամեն ինչ կհաստատվի, այդ ժամանակ իր ասելիքը կասի. «Ես չէի ուզի հավելյալ մեկնաբանություններ անել։ Ցանկացած որոշում պետք է ունենա իրավական կամ տրամաբանական հիմնավորում։ Ես ընդամենը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի շարքային եպիսկոպոսներից մեկն եմ, որ ունի իր դիրքորոշումը»,-նշել է նա և հավելել՝ հետևողականորեն որոշել են իրենց դուր չեկող դիրքորոշումներով հանդես եկող անձին ոչնչացնել։

То обращение, которое циркулирует, действительное? Архиепископ Аршак Хачатрян
Архиепископ Аршак Хачатрян во время брифинга обратился к заявлению епископов, которые требуют от Католикоса, чтобы он покинул Святой Престол.
«На данный момент мне нечего сказать; нужно понять, то обращение, которое циркулирует, действительное или нет. О его действительности могут подтвердить лица, имена которых циркулируют», – сказал архиепископ Аршак Хачатрян.
По его словам, когда все подтвердится, тогда он скажет, что ему есть сказать: «Я не хотел бы делать дополнительные комментарии. Любое решение должно иметь правовое или логическое обоснование. Я всего лишь один из рядовых епископов Святого Престола Эчмиадзина, который имеет свою позицию», – отметил он и добавил, что последовательно решили уничтожить человека, выступающего с неугодными им позициями.