ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում անցկացվող Տրանսկասպյան տրանսպորտային միջանցքի և կապի ներդրողների համաժողովի շրջանակներում հանդիպել է ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսի հետ:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկեցինք Հայաստանի ենթակառուցվածքային ծրագրերում ԵՄ առավել ակտիվ ներգրավվածության վերաբերյալ հարցեր:
Մարթա Կոսը ողջունեց Հայաստանի ձեռնարկած քայլերը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման գործընթացում, ինչպես նաև ընդգծեց Հայաստանի կարևորությունը ԵՄ կապակցման օրակարգում:

Marta Kos highly appreciated Armenia's steps in the peace process
RA Minister of Transport and Communications David Khudatyan met with EU Commissioner for Enlargement Marta Kos today, within the framework of the Trans-Caspian Transport Corridor and Connectivity Investors' Forum being held in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
"During the meeting, we discussed issues related to the EU's more active involvement in Armenia's infrastructure projects.
Marta Kos welcomed the steps taken by Armenia toward establishing peace and stability in the region and emphasized Armenia's importance to the EU's connectivity agenda.