Դերասանուհի Մարի Պետրոսյանի ամուսինը կալանավորվել է
«Ազիզյանների» հեռուստասերիալից հայտնի դերասանուհի Մարի Պետրոսյանի ամուսինը կալանավորվել է։ Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից։
«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով (ֆիզիկական ներգործությունը) և 194-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով (հոգեկան ներգործությունը): Վերջինս կալանավորվել է: Անձը կալանավորված է»,- հայտնել են գերատեսչությունից։
Բռնության մասին դերասանուհին տեղեկացրել էր սոցցանցերում՝ հրապարակելով տեսանյութ։ Ավելի ուշ նա նաև հանդես է եկել գրառմամբ․ «Ոստիկանության՝ ժամանակին ու ճիշտ գործողությունների շնորհիվ ամեն ինչ արագ կարգավորվեց։ Հանցագործությունը կատարած անձը հիմա կրում է օրենքով նախատեսված պատիժը։ Բոլոր գործընթացները կատարվել են օրենքի համաձայն, և ոստիկանության, դատախազության ու դատարանի արագ արձագանքի շնորհիվ ես այսօր առողջ եմ ու իմ երեխաների հետ ապահով ու խաղաղ միջավայրում»։

Муж актрисы Мари Петросян арестован
Муж актрисы Мари Петросян, известной по сериалу «Азизяннер», был арестован. Об этом Radar Armenia узнал от Следственного комитета.
«В ходе предварительного следствия в отношении лица возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 6 части 2 статьи 195 УК (физическое воздействие) и пункту 4 части 2 статьи 194 УК (психологическое воздействие). Последний был арестован. Лицо находится под стражей», — сообщили в ведомстве.
Об избиении актриса рассказала в соцсетях, опубликовав видео. Позже она также выступила с заявлением: «Благодаря своевременным и правильным действиям полиции всё быстро урегулировалось. Лицо, совершившее преступление, сейчас несёт предусмотренное законом наказание. Все процессы прошли согласно закону, и благодаря быстрому реагированию полиции, прокуратуры и суда я сегодня здорова и нахожусь в безопасной и спокойной среде вместе со своими детьми».