Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաուաֆ Սալամին Անկախության օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին Լիբանանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ: Հայաստանը մեծապես կարևորում է Լիբանանի հետ բարեկամական հարաբերությունները՝ ձևավորված ամուր պատմական հիմքերի և ընդհանուր արժեքների վրա:
Հավատացած եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի նոր մակարդակի բարձրացնել մեր երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը և համագործակցությունը` ի շահ մեր երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարգավաճում»:

Армения придаёт большое значение дружественным отношениям с Ливаном. Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ливанской Республики Науафу Саламу по случаю Дня независимости. В поздравительном послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ливана с Днём независимости Ливанской Республики. Армения придаёт большое значение дружественным отношениям с Ливаном, основанным на прочных исторических связях и общих ценностях.
Убеждён, что благодаря совместным усилиям нам удастся вывести политический диалог и сотрудничество между нашими странами на новый уровень — во благо наших двух дружественных государств и народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Ливана — устойчивого мира и процветания».