ՀՀ-ի և Ադրբեջանի խորհրդարանական պատվիրակությունները հանդիպում են ունեցել
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի 23-րդ աշնանային նստաշրջանի շրջանակում Ստամբուլում նոյեմբերի 18-ին կայացել է երկկողմ հանդիպում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանական պատվիրակությունների միջեւ:
Այն տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների միջեւ հոկտեմբերի 21-ին Ժնեւում կայացած քննարկումների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածության հիման վրա:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծել են Վաշինգտոնի գագաթնաժողովի դրական դերը եւ կարծիքներ են փոխանակել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված հաջորդ քայլերի, ինչպես նաեւ գործընթացին՝ երկու երկրներում խորհրդարանական աջակցության կարեւորության վերաբերյալ:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ երկու երկրների միջեւ վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման գործում խորհրդարանների դերին: Երկուստեք շեշտվել է միջազգային կազմակերպություններում խորհրդարանականների միջեւ կառուցողական երկխոսության կարեւորությունը:

Parliamentary delegations of Armenia and Azerbaijan met
Within the framework of the 23rd Autumn Session of the OSCE Parliamentary Assembly, a bilateral meeting between the parliamentary delegations of Armenia and Azerbaijan took place in Istanbul on November 18.
It was held in accordance with the agreement reached between the Speakers of the Parliaments of Armenia and Azerbaijan during discussions held in Geneva on October 21.
During the meeting, the parties emphasized the positive role of the Washington Summit. They exchanged views on the agreements reached, the following steps aimed at strengthening peace between Armenia and Azerbaijan, as well as the importance of parliamentary support for the process in both countries.
The role of parliaments in implementing confidence-building measures between the two countries was also touched upon. Both sides emphasized the importance of constructive dialogue between parliamentarians in international organizations.