Վարչապետը Խաչիկում ծանոթացել է 16 մլն-ի ծրագրով տների կառուցման ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վայոց ձորի մարզի Խաչիկ գյուղ այցի ընթացքում ծանոթացել է սահմանամերձ բնակավայրերում 16 մլն-ի ծրագրով տների կառուցման ընթացքին:
Վարչապետը եղել է ներկայումս կառուցվող մի քանի տներում, զրուցել բնակիչների հետ, նրանցից հետաքրքրվել կառուցապատման աշխատանքների վերաբերյալ:
Բնակիչները գոհունակություն են հայտնել Կառավարության վերոնշյալ ծրագրից և շնորհակալություն հայտնել վարչապետին նման կարևոր նախաձեռնության համար: Տեղեկացվել է, որ ներկայումս Խաչիկում 16 մլն-ի ծրագրով կառուցվում է շուրջ 40 տուն: Վարչապետը դիտարկել է նաև Նորավանքից Խաչիկ ճանապարհահատվածը:
Այն ներկայումս գրունտային է: Տեղում քննարկվել է ճանապարհն ասֆալտապատելու հնարավորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ այն կարող է զբոսաշրջության խթանման առումով ևս կարևորություն ունենալ և ասել, որ կհանձնարարի Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը հիմնանորոգել ճանապարհը:

Премьер-министр в селе Хачик ознакомился с ходом строительства домов по программе 16 млн
Премьер-министр Никол Пашинян во время визита в село Хачик Вайоцдзорской области ознакомился с ходом строительства домов в приграничных населенных пунктах по программе 16 миллионов.
Премьер-министр посетил несколько строящихся домов, пообщался с жителями, поинтересовался у них ходом строительных работ.
Жители выразили удовлетворение указанной программой Правительства и поблагодарили премьер-министра за такую важную инициативу. Было сообщено, что в настоящее время в Хачике по программе 16 миллионов строится около 40 домов. Премьер-министр также осмотрел участок дороги от Нораванка до Хачика.
Он сейчас является грунтовым. На месте была обсуждена возможность асфальтирования дороги. Никол Пашинян отметил, что это может иметь важное значение и в плане развития туризма, и сказал, что поручит Министерству территориального управления и инфраструктур капитально отремонтировать дорогу.