Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն՝ հիմնադրման 30-ամյակի կապակցությամբ։
Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Օլիվիե Դըկոնտինյեին՝ կարևորելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ձևավորված բազմամյա, սերտ ու արդյունավետ համագործակցությունը։ Նա ընդգծել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները շարունակաբար զարգանում են դիվանագիտական ու քաղաքական բարձր մակարդակի գործընկերության հիման վրա։
Նախագահ Խաչատուրյանը կարևորել է նաև երկկողմ և Եվրոպական միության հարթակում իրականացվող համագործակցությունը, որն էական դեր ունի ընդհանուր արժեքների առաջմղման գործում։

Vahagn Khachaturyan visited the French Embassy in Armenia
President of the Republic Vahagn Khachaturyan visited the French Embassy in Armenia on the occasion of its 30th anniversary.
The President congratulated Ambassador Olivier Decontinier, emphasizing the long-standing, close, and effective cooperation between Armenia and France. He noted that the relations between the two countries are continuously developing based on a high-level diplomatic and political partnership.
President Khachaturyan also emphasized the importance of bilateral and European Union cooperation, which plays a significant role in promoting shared values.