Քննարկվել է Լոս Անջելես-Երևան ուղիղ թռիչքների հնարավորությունը
Նոյեմբերի 13-ին ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել United Airlines-ի Միջազգային համագործակցության հարցերով տնօրեն Չաիթան Ջեյնի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Լոս Անջելես–Երևան ուղղությամբ ուղիղ թռիչքների հնարավորությունը։
Դեսպան Մկրտչյանն ընդգծել է ուղիղ չվերթի կարևորությունը Հայաստանի համար՝ հաշվի առնելով հայ սփյուռքի զգալի ներկայությունը հատկապես Լոս Անջելեսում։ Միաժամանակ, Չայթան Ջեյնը ներկայացրել է United Airlines-ի ռազմավարական առաջնահերթությունները, ոլորտի վերջին միտումները և գործառնական պայմանները։

The possibility of direct flights between Los Angeles and Yerevan was discussed
On November 13, RA Ambassador Narek Mkrtchyan met with Chaitan Jain, Director of International Cooperation at United Airlines.
During the meeting, the parties discussed the possibility of direct flights between Los Angeles and Yerevan.
Ambassador Mkrtchyan emphasized the importance of direct flights for Armenia, considering the significant presence of the Armenian Diaspora, especially in Los Angeles. At the same time, Chaitan Jain presented United Airlines’ strategic priorities, the latest industry trends, and operational conditions.