Սոված չենք եղել, բայց ճանապարհների դիվերսիֆիկացիան կարևոր բան է. փոխնախարար
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձել է Ղազախստանից 4-րդ կարգի ցորենի ներկրմանը։
«Այսպիսի ցորեն էլ է պետք Հայաստանի ժողովրդին։ Կարգը չի ներկայացվել, ասել են՝ ցորեն է գալիս»,-ասել է Զաքարյանը։
Նրա խոսով. «Ցորենը ցորեն չի՞, կենդանին, որ ուտում ա, մեզ հետո կաթ չի՞տալիս»։
Ըստ նախարարի տեղակալի, ընդհանրապես, եթե ճանապարհները դիվերսիֆիկացվում են, դա լավ է. «Այսօր անասնակեր է եկել, վաղն էլ կգա բարձրորակ ցորեն, էդ էլ արդեն կյանքը ցույց կտա, բայց պարզ է, չէ՞, որ եթե ճանապարհները դիվերսիֆիկացվում են, նշանակում է, որ պետությունը բացում է, այսինքն, լավ է, հնարավոր է նաև գնիջեցում լինի և տարբեր բաներ»,-շեշտեց նա։
Նա նշել է՝ ի սկզբանե բոլորը ասում էին, որ հացի խնդիր չկա. «Սոված չենք եղել և չենք լինի, բայց ճանապարհների դիվերսիֆիկացիան կարևոր բան է։ Հացի գնի հետ կապված, կարծեմ, թե հարց եղել է, և պատասխանել են։ Հիմա շարունակական էլի մեր պայմանավորվածություն»,-ասաց Էդգար Զաքարյանը և  ընդգծեց, որ Ռուսաստանի ցորենը նորմալ է։

We haven't been hungry, but diversification of roads is essential. Deputy Minister
During the briefing, Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Edgar Zakaryan touched upon the import of grade 4 wheat from Kazakhstan.
"The people of Armenia also need this kind of wheat. The order was not presented, they said that wheat is coming," Zakaryan said.
In his words: "Isn't wheat wheat, the animal that eats it, doesn't it give us milk later?"
According to the Deputy Minister, diversifying roads is generally beneficial. "Today fodder has arrived, tomorrow high-quality wheat will arrive, and life will show that, but it is clear, isn't it, that if roads are being diversified, it means that the state is opening up, that is, it is good, there may also be a price reduction and different things," he emphasized.
He noted that initially, everyone had said there was no problem with the bread. "We have not been hungry and will not be, but the diversification of roads is an important thing. Regarding the price of bread, I think there was a question, and they answered it. Now our agreement is ongoing," said Edgar Zakaryan, and emphasized that Russian wheat is regular. From the beginning, everyone said there was no problem with bread.