Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ամերիկյան «Նյուզ Մաքս» մեդիա հոլդինգի հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն Քրիստոֆեր Ռուդիին։ Վարչապետը ողջունել է վերջին շրջանում «Նյուզ Մաքս»-ի կողմից Հայաստանի նկատմամբ հետաքրքրության աճը և կարևորել հայաստանյան և ամերիկյան ԶԼՄ-ների միջև համագործակցության զարգացմանը միտված նախաձեռնությունները՝ ընդգծելով, որ դա նոր հնարավորություն է երկու երկրների միջև փոխադարձ ընկալման ու փոխվստահության խորացման համար։
Հանդիպման համատեքստում ընդգծվել է, որ Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների հարաբերությունները ներկայումս գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և հիմնված են ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների, խաղաղության և անվտանգության համընդհանուր արժեքների վրա։
Քրիստոֆեր Ռուդին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ «Նյուզ Մաքս»-ը հետաքրքրված է Հայաստանի քաղաքական, տնտեսական և տարածաշրջանային գործընթացների լուսաբանմամբ։ Նա նշել է, որ մեդիա հոլդինգը կարևորում է Հայաստանի կառավարության խաղաղության ու կայունության միտված քայլերը և պատրաստակամ է տեղեկատվական ոլորտում արդյունավետ համագործակցության։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև միջազգային տեղեկատվական միջավայրում Հայաստանի ներկայության ընդլայնման, պետական հաղորդակցության արդյունավետության բարձրացման և ապատեղեկատվության դեմ պայքարի ուղղությամբ համագործակցության հնարավորություններին։

Prime Minister Nikol Pashinyan received Christopher Rudy, founder and CEO of the American media company Newsmax. The Prime Minister welcomed the recent growth of News Max's interest in Armenia and highlighted the initiatives aimed at developing cooperation between the Armenian and American media, emphasizing that this is a new opportunity for deepening mutual understanding and trust between the two countries.
During the meeting, it was emphasized that relations between Armenia and the United States are currently at a high level, based on shared values of democracy, human rights, peace, and security.
Christopher Rudy thanked the Prime Minister for the reception, emphasizing that News Max is interested in covering political, economic, and regional processes in Armenia. He noted that the media holding attaches importance to the steps of the Armenian government aimed at peace and stability, and is ready for practical cooperation in the information sphere.
The interlocutors also discussed opportunities for cooperation in expanding Armenia's presence in the international information environment, enhancing the effectiveness of state communication, and combating disinformation.