Հավանական եմ համարում, որ ՀԷՑ-ը կզրկվի լիցենզիայից․ Պետրոսյան
ՀԷՑ-ում մի քանի հարյուր ազատված աշխատակից կա, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը։
«Բոլոր ազատումները հիմնված են բացառապես օրենքի և իրավունքի գերակայության առաջնահերթությունների վրա, բոլոր ազատված պաշտոնյաները կա՛մ չեն համապատասխանեցրել իրենց պաշտոններին, կա՛մ վնաս են հասցրել, կա՛մ վնաս են հասցնելու ընկերության օրինական շահերին։ Մի քանի տասնյակ դատական հայց կա, դատարանները, վստահ եմ, արդարացի վճիռներ կկայացնեն»,- ասել է Պետրոսյանը։
Նա հավելել է, որ նոյեմբերի 18-ին ավարտվում է վարույթը, և ՀԾԿՀ-ն պետք է 1 շաբաթից 10 օրում նիստ գումարի՝ 3 օր առաջ վերջնական եզրակացության նախագիծը հրապարակի։
«3,5 ամսվա կառավարման շրջանում վեր եմ հանել շուրջ 10 հիմնավոր պատճառ, ըստ որոնց հավանական եմ համարում, որ ՀԷՑ-ը կզրկվի լիցենզիայից»,- նշել է նա՝ ավելացնելով, որ ՀԷՑ-ի կառավարիչներն ուղեկավարները տևական ժամանակ կեղծ հաշվետվություններ են ներկայացրել, ինչն ազդել է սակագնի վրա։

Петросян: Считаю вероятным, что ЭСА лишится лицензии
Из ЭСА уволены несколько сотен сотрудников, сообщил временный управляющий компании Романос Петросян в беседе с журналистами.
«Все увольнения основаны исключительно на принципах законности и верховенства права. Все уволенные должностные лица либо не соответствовали занимаемым должностям, либо нанесли ущерб, либо могли нанести ущерб законным интересам компании. Подано несколько десятков судебных исков, и я уверен, что суды примут справедливые решения», — заявил Петросян.
Он отметил, что 18 ноября завершается административное производство, после чего Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) в течение 7–10 дней должна провести заседание, а за 3 дня до него опубликовать проект окончательного заключения.
«За 3,5 месяца управления я выявил около десяти серьёзных оснований, по которым считаю вероятным, что ЭСО лишится лицензии», — подчеркнул Петросян.
По его словам, руководители компании длительное время представляли фальсифицированные отчёты, что напрямую повлияло на тарифную политику.