HelloBit(y) - Ֆինանսական բուրգ թե՞ ներդրում. ՆԳՆ-ն զգուշացնում է
Ինչպես և նախկինում տեղեկացրել էինք Հայաստանում տարածում գտած «ֆինանսական բուրգերից» HelloBity առցանց հարթակի միջոցով առաջարկում են բարձր եկամտաբերությամբ ներդրումներ՝ միևնույն ժամանակ խոստանալով նաև բարձր տոկոսներ Ձեր կողմից հարթակ հրավիրված անձանց դիմաց:
Այսօր արդեն ազդակներ են ստացվում այս բուրգի հետևանքների մասին։
Հիշե'ք, Նման հարթակներում գոյացած եկամուտները առաջանում են ոչ թե իրական բիզնես գործունեությունից, այլ այն անձանց ներդրումներից, որոնց Դուք հրավիրել եք հարթակ՝ որպես ռեֆերալներ, ովքեր էլ փաստացի վճարում են Ձեր գոյացած «եկամուտը»:
Արդյունքում՝ կուտակելով մեծ թվով ներդրողներ և ֆինանսական միջոցներ, նման հարթակները որոշ ժամանակ անց դադարեցնում են իրենց գործունեությունը, և այն անձինք, ովքեր կատարել են «ներդրումներ», կորցնում են ամբողջ գումարը։
Եթե տուժել եք hellobit(y) ֆինանսական բուրգի գործունեությունից, կարող եք դիմել Ձեր տարածքային ոստիկանության բաժին կամ մոտենալ ք.Երևան, Նալբանդյան 130, Քրեական Ոստիկանության Կիբեռհանցագործությունների դեմ պայքարի վարչություն

HelloBit(y) — финансовая пирамида или инвестиция? МВД предупреждает
Как и сообщалось ранее, в Армении распространилась онлайн-платформа HelloBity, через которую пользователям предлагают высокодоходные инвестиции, одновременно обещая высокие проценты за привлечение новых участников.
По данным полиции, уже поступают сигналы о последствиях деятельности этой пирамиды.
Следует помнить: доходы, получаемые на подобных платформах, возникают не в результате реальной предпринимательской деятельности, а за счёт вложений новых участников, приглашённых вами в систему в качестве «рефералов». Именно эти люди фактически оплачивают ваш «доход».
В результате, после привлечения большого числа инвесторов и денежных средств, подобные платформы прекращают деятельность, а те, кто вложил деньги, теряют все свои средства.
Если вы пострадали от деятельности финансовой пирамиды HelloBit(y), вы можете обратиться в территориальный отдел полиции или лично прибыть по адресу: