Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի գրառումը․
Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Ռիադում հանդիպեցի Formula 1-ի մայր կազմակերպություն հանդիսացող Միջազգային ավտոմոբիլային ֆեդերացիայի (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) զարգացման գծով գլխավոր տնօրեն Հաբիբ Տուրկիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և FIA-ի (այդ թվում՝ Formula 1-ի) միջև հնարավոր համագործակցության ուղղությունները՝ շարժունակության և ճանապարհային անվտանգության քաղաքականության կատարելագործման, քաղաքային տրանսպորտային համակարգերի արդիականացման, ինչպես նաև ավտոմոբիլային և նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրումային նախաձեռնությունների զարգացման ոլորտներում։
Ներկայացրեցի Հայաստանի տնտեսական զարգացման ռազմավարական առաջնահերթությունները, խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրերը և տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ամրապնդման տեսլականը՝ ընդգծելով միջազգային գործընկերների և մասնավոր հատվածի ներգրավման կարևորությունը։
Հաբիբ Տուրկին նշեց, որ FIA-ն (Formula 1) պատրաստ է քննարկել Հայաստանի հետ համատեղ նախաձեռնությունների ձևավորման հնարավորությունները՝ ուղղված ոլորտային կարողությունների զարգացմանը և ենթակառուցվածքների կատարելագործմանը։
Պայմանավորվեցինք շարունակել աշխատանքային կապը՝ նպատակ ունենալով ձևակերպել համագործակցության հստակ օրակարգ և մշակել առաջիկա քայլերը։

Министр экономики Армении Геворг Папоян сообщил:
В столице Саудовской Аравии — Эр-Рияде — он встретился с генеральным директором по развитию Международной автомобильной федерации (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA), являющейся материнской организацией Formula 1, Хабибом Турки.
Во время встречи были обсуждены возможные направления сотрудничества между Арменией и FIA (включая Formula 1) в сферах совершенствования политики мобильности и дорожной безопасности, модернизации городских транспортных систем, а также развития инвестиционных инициатив в области автомобильных и инновационных технологий.
Папоян представил стратегические приоритеты экономического развития Армении, крупные инфраструктурные проекты и видение укрепления региональной взаимосвязанности, подчеркнув важность участия международных партнёров и частного сектора.
Хабиб Турки отметил, что FIA (Formula 1) готова рассмотреть возможность совместных инициатив с Арменией, направленных на развитие отраслевых компетенций и совершенствование инфраструктуры.
Стороны договорились поддерживать рабочие контакты с целью формирования чёткой повестки сотрудничества и разработки дальнейших шагов.