Team-ի 5G-ն ամբողջությամբ հասանելի է նաև Գյումրիում և Վանաձորում
Team Telecom Armenia-ի 5G ցանցը գործարկվել է Գյումրիում և Վանաձորում: Նորագույն սերնդի այս տեխնոլոգիայի շնորհիվ ևս երկու քաղաքների բնակիչներն էլ ավելի բարձր արագությամբ և հուսալիությամբ օգտվում են բոլոր ժամանակակից թվային հարթակներից ու ծառայություններից։ Team-ի բջջային ցանցերի արդիականացման լայնամասշտաբ աշխատանքները Երևանում ու մարզերում շարունակվում են:
«Միաժամանակ և՛ 4G ցանցն ենք վերազինում, և՛ 5G ցանցն ենք ընդլայնում՝ լիովին նոր որակական չափանիշներ ապահովելով բաժանորդների համար: Մեզ համար առաջնահերթ է անվտանգ և ժամանակակից ծառայությունների ապահովումը հանրապետության բոլոր անկյուններում, և այդ ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են: Արդեն այս տարեվերջին Team-ի հազարավոր բազային կայաններ կաշխատեն բացառապես ժամանակակից տեխնոլոգիաներով՝ նպաստելով երկրի թվային միջավայրի դինամիկ զարգացմանը»,-նշում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Նորագույն ցանցի կառուցումն իրականացվում է համաշխարհային տեխնոլոգիական հսկա Ericsson ընկերության գերժամանակակից սարքավորումների և տեխնոլոգիաների ներդրմամբ։ Առաջադեմ տեխնոլոգիաների գործարկման շնորհիվ նաև առավել սահուն կիրականացվի ընկերության ռազմավարական ծրագրերից հերթականը՝ 2G ցանցի փոխարինումը՝ բաժանորդներին ապահովելով թվային առավել անվտանգ և որակյալ ծառայություններով:
Ցանցի վերազինումն իրականցվում է նաև միջպետական ճանապարհներին՝ ապահովելով կապի ծառայությունների հուսալիություն նաև երթևեկության ընթացքում։
Այսպիսով, Team-ի 5G ցանցն արդեն իսկ հասանելի է հանրապետության երեք խոշորագույն քաղաքներում՝ հարյուր հազարավոր քաղաքացիների ապահովելով անվտանգ, արդի և հուսալի բջջային կապով:

Team Telecom Armenia's 5G network has been launched in Gyumri and Vanadzor. Thanks to this latest generation technology, residents of both cities are now able to use all modern digital platforms and services with higher speed and reliability. Large-scale work on modernizing the Team's mobile networks continues in Yerevan and the regions.
"At the same time, we are upgrading both the 4G network and expanding the 5G network, providing completely new quality standards for subscribers. Providing safe and modern services throughout the republic is a priority for us, and work in this direction is ongoing. By the end of this year, thousands of Team base stations will operate exclusively with modern technologies, contributing to the dynamic development of the country's digital environment," notes Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia.
The construction of the newest network is being carried out with the introduction of state-of-the-art equipment and technologies from the global technology giant Ericsson. Thanks to the implementation of advanced technologies, the company's next strategic program —the replacement of the 2G network —will also be implemented more smoothly, providing subscribers with more secure and high-quality digital services.
The network upgrade is also being carried out on interstate roads, ensuring the reliability of communication services even during periods of heavy traffic.
Thus, Team's 5G network is already available in the three largest cities of the republic, providing hundreds of thousands of citizens with safe, modern, and reliable mobile communication.