Երևանում քննարկվել են հայ-հնդկական ռազմարդյունաբերության ընդլայնման հարցեր
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանն ընդունել են Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտպանական արտադրանքի վարչության (ռազմարդյունաբերության խթանման) միացյալ քարտուղար Ամիտ Սաթիջայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության հնարավորություններին՝ ընդգծելով փոխադարձ ռազմավարական հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունները։ Միաժամանակ՝ քննարկվել է երկու երկրների ռազմարդյունաբերության ընկերությունների միջև բիզնես կապերը խթանելու և գործնական համագործակցությունը զարգացնելու հնարավոր ուղիները:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ երկուստեք կարևորել են համատեղ հետազոտական ծրագրերի իրականացման և արտադրական ներուժի զարգացման հնարավորությունները:

First Deputy Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, Gevorg Mantashyan, and Chairman of the Military Industry Committee, Aram Jivanyan, received a delegation led by Joint Secretary of the Department of Defense Production (Military Industry Promotion) of the Ministry of Defense of the Republic of India, Amit Satija.
During the meeting, the parties discussed the possibilities of cooperation in the defense industry, highlighting areas of mutual strategic interest. At the same time, possible ways to promote business ties and develop practical cooperation between the military industry companies of the two countries were discussed.
Summarizing the meeting, both sides emphasized the importance of implementing joint research programs and developing their production potential.