Տեր Թադեի ու Տեր Տարոնի հարցը Մայր Աթոռի կարգապահական հանձնախմբի օրակարգում է
Տեր Թադե քահանա Թախմազյանի ու Տեր Տարոն քահանա Հունանյանի հարցը Մայր Աթոռի կարգապահական հարցերի հանձնախմբի օրակարգում է. Radar Armenia-ն տեղեկացավ Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր Եսայի քահանա Արթենյանից:
Թե ի՞նչ պատճառով է նրանց հարցը հայտնվել կարգապահական հանձնախմբի օրակարգում, արդյո՞ք նրանք ներկայացել են նիստերին, ե՞րբ կկայացվի նրանց վերաբերյալ որոշումը, Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրենը չմանրամասնեց՝ խորհուրդ տալով սպասել Մայր Աթոռի հաղորդագրությանը:
Հիշեցնենք՝ Տեր Թադեն ու Տեր Տարոնը իրենց աջակցությունն էին հայտնել Մայր Աթոռի կողմից կարգալույծ արված Տեր Արամին: Տեր Թադեն նաև Հովհաննավանքում մասնակցել է կարգալույծ արված քահանայի պատարագին:

Вопрос о священниках Тер Таде и Тер Тароне включён в повестку дисциплинарной комиссии Эчмиадзина
Вопрос, касающийся священников Тер Таде (Тадеоса) Тахмазяна и Тер Тарона Унаняна, включён в повестку дня дисциплинарной комиссии Первопрестола — сообщает Radar Armenia, ссылаясь на директора Информационной системы Эчмиадзина, священника Тер Есая Артеньяна.
На вопрос, по какой причине дело священников оказалось в повестке дисциплинарной комиссии, присутствовали ли они на заседаниях и когда будет принято решение, представитель Эчмиадзина отказался давать подробности, посоветовав дождаться официального сообщения Первопрестола.
Напомним, что Тер Таде и Тер Тарон ранее выразили поддержку священнику Тер Араму, который был лишён сана решением Эчмиадзина. Тер Таде также участвовал в литургии, проведённой отстранённым священником в монастыре Ованнаванк.