3-ամյա երեխային սպանել է հայրը՝ խեղդամահ անելով. նախարար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Նախնական տվյալներով ունենք սպանություն. երեխայի հայրը խեղդամահ անելով սպանել է փոքրիկին»,- հայտարարել է ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը՝ անդրադառնալով Ծափաթաղ գյուղում հոկտեմբերի 27-ից որոնվող 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի անհետացմանը։
Փոքրիկի դին հայտնաբերվել է երեկ՝ նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 15։00-ի սահմաններում, Ծափաթաղ բնակավայրի հարակից դաշտամիջյան հատվածում։
Նախարարի տեղեկացմամբ. «Շատ նախնական տվյալներով, երկու եղբայրները դուրս են եկել տանից, հետո հորն են հանդիպել։ Հայրը խեղդելու ճանապարհով սպանել է փոքրիկին»։
Նա նաև նշել է, որ «երեխայի հայրը նշել է, որ ներընտանեկան որոշակի հարցադրման շրջանակներում է վրա հասել դեպքը։ Այս պահի դրությամբ այլ տվյալներ ես հանրայնացնել չեմ կարող»։
Նախարարի խոսքով, նշանակվել են փորձաքննություններ, այդ թվում՝ առողջական վիճակի մասով հարցեր պարզելու համար. «Թեման կոմունիկացվել է տարածքային միասնական սոցիալական ծառայության գործընկերների հետ, որ ընտանիքում բնակվող մյուս երեխաների մասով որոշումներ կայացվեն»։
Սարգսյանը նշել է, որ սպանության վարկածը ևս առաջին իսկ օրվանից եղել է իրենց ուսումնասիրության շրջանակներում։
Նշենք, որ Տիգրանի ավագ եղբայրը, որը խոսքի հետ կապված խնդիրներ ունի, պարբերաբար ձեռքով ցույց է տվել՝ բռնելով իր իսկ կոկորդը:

Отец задушил своего 3-летнего сына: министр (ВИДЕО)
«По предварительным данным, мы имеем дело с убийством: отец задушил ребёнка, причинив ему смерть», — заявила министр внутренних дел Арпине Саргсян, комментируя исчезновение 3-летнего Тиграна Ованнесова, которого с 27 октября искали в селе Цапатах.
Тело мальчика было найдено вчера, 2 ноября, около 15:00, в поле рядом с населённым пунктом Цапатах.
По словам министра:
«Согласно самым предварительным данным, двое братьев вышли из дома, затем встретили отца. Отец задушил младшего ребёнка».
Саргсян добавила, что отец заявил, будто «произошедшее случилось в рамках внутрисемейного конфликта».
«На данный момент я не могу обнародовать другие данные», — подчеркнула министр.
Она также отметила, что назначены экспертизы, в том числе для выяснения вопросов, связанных с состоянием здоровья:
«Тема обсуждается с коллегами из территориальной Единой социальной службы, чтобы принять решения в отношении других детей, проживающих в семье».
По словам министра, версия об убийстве рассматривалась с самого первого дня расследования.
Отмечается, что старший брат Тиграна, имеющий проблемы с речью, неоднократно показывал жестами, как будто сжимает себе горло.