Այսօր Հաղարծին վանական համալիրի մոտակայքում տեղի ունեցած ավտոբուսի վթարի հետևանքով 18 տուժած տեղափոխվել է մարզային բժշկական կենտրոն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այս պահին անցնում են անհրաժեշտ հետազոտությունները, ստանում համապատասխան բուժօգնություն։ Մեկ տուժածի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, այս պահին վիրահատվում է, մյուսներինը` միջին ծանրության:
Ըստ անհրաժեշտության` հանրապետական շտապօգնության ծառայության միջոցով կկազմակերպվի երևանյան բուժհաստատություններ տեղափոխումը: Կտրամադրենք լրացուցիչ տեղեկատվություն` ավելի ուշ»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Сегодня возле монастырского комплекса Агарцин произошло ДТП с участием автобуса. По данным Министерства здравоохранения Армении, в результате аварии 18 пострадавших были доставлены в областной медицинский центр.
«В данный момент все проходят необходимые обследования и получают соответствующую медицинскую помощь. Состояние одного из пострадавших оценивается как тяжёлое — он находится на операции, состояние остальных — средней степени тяжести.
При необходимости с помощью службы скорой помощи будет организована транспортировка пациентов в ереванские медицинские учреждения. Дополнительная информация будет предоставлена позже», — говорится в сообщении министерства.