Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն ընդունել է «Հնդկաստան հիմնադրամ»-ի նախագահ Ռամ Մադհավին:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև առկա երկկողմ օրակարգին, մտքեր փոխանակել երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ:
Երկուստեք կարևորվել է երկու երկրների փորձագիտական համայնքների միջև փոխգործակցության առավել ակտիվացումը, այդ թվում՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համատեղ ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացման միջոցով: Ռամ Մադհավը ներկայացրել է հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղությունները և համընդհանուր մարտահրավերներին հակազդելու ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային զարգացումներին: ԱԳ նախարարության գլխավոր քարտուղարը զրուցակցի ուշադրությանն է ներկայացրել Հայաստանի կողմից առաջ մղվող խաղաղության օրակարգը, ինչպես նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության միջոցով տարածաշրջանային և միջտարածաշրջանային փոխկապակցվածության ընդլայնման ու համակողմանի համագործակցության զարգացման շուրջ Հայաստանի տեսլականը՝ ընդգծելով վաշինգտոնյան համաձայնությունների արդյունքում տարածաշրջանում հաստատված խաղաղության ինստիտուցիանալացման կարևորությունը:

Генеральный секретарь МИД Армении принял президента «Индийского фонда»
31 октября генеральный секретарь Министерства иностранных дел Армении Давид Карапетян принял президента «Индийского фонда» Рама Мадхава.
Собеседники обсудили вопросы двусторонней повестки между Арменией и Индией, обменялись мнениями о перспективах развития отношений между двумя странами.
Обе стороны подчеркнули важность активизации взаимодействия между экспертными сообществами двух государств, в том числе через реализацию совместных программ и инициатив по направлениям, представляющим взаимный интерес. Рам Мадхав представил основные направления деятельности фонда, а также программы, реализуемые в целях противодействия глобальным вызовам.
Стороны также обсудили региональные процессы. Генеральный секретарь МИД Армении ознакомил собеседника с продвигаемой Арменией повесткой мира, а также с видением страны по развитию региональной и межрегиональной взаимосвязанности и всеобъемлющего сотрудничества в рамках инициативы «Перекрёсток мира». Он подчеркнул важность институционализации мира в регионе в результате достигнутых вашингтонских соглашений.