Ամփոփվել են Team Telecom Armenia-ի տեխնոլոգիական գործընկերությամբ անցկացվող Koreez մրցանակաբաշխության արդյունքները: Այս տարի առարկայական ծրագրերի և հատուկ ընտրված թեմաների հիման վրա ստեղծված ինտելեկտուալ մրցույթին մասնակցել է շուրջ 25 000 աշակերտ Հայաստանի Հանրապետության դպրոցներից:
«Կրթության ոլորտում կատարված յուրաքանչյուր ներդրում ներդրում է մեր երկրի ապագայում: Այդ է պատճառը, որ ոլորտի աջակցությունը մեզ համար՝ որպես հայկական օպերատոր, ռազմավարական նշանակություն ունի: Մենք կարևորում ենք, որ որակյալ կրթությունը հասանելի լինի յուրաքանչյուր երեխայի, նպաստի նոր գիտելիքների ձեռքբերմանն ու օգնի աշակերտներին բացահայտելու և էլ ավելի զարգացնելու իրենց տաղանդները»,-ասում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Team-ը նաև մրցանակներ է տրամադրել մրցույթում հաղթանակներ գրանցած երեք աշակերտների՝ նպատակ ունենալով նպաստելու նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով կրթության հասանելիության խթանմանը:
«Արդեն չորրորդ տարին է, ինչ մեզ աջակցում է մեր վստահելի գործընկերը՝ Team Telecom Armenia-ն, որը կանգնած է կրթական նորարար նախաձեռնությունների կողքին։ Այս համագործակցությունը վերածվել է իրական կրթական շարժման, որը ոգեշնչում է հազարավոր երեխաների ամբողջ հանրապետությունից։ Շուրջ 60 000 աշակերտ արդեն մասնակցել է Koreez-ի իրականացրած մրցույթներին։ Նրանք ոչ միայն ցուցադրել են իրենց գիտելիքն ու տաղանդը, այլև բացահայտել են սեփական ներուժը՝ հավատալով, որ կարող են հասնել ավելիին։ Շատերի համար այս ծրագիրը դարձել է իրական շրջադարձ՝ բացելով նոր հորիզոններ ու հնարավորություններ և ձևավորելով ինքնավստահության այն զգացումը, որը հիմք է ապագայի հաջողակ, նախաձեռնող և կրթված սերնդի համար»,-ասում է Koreez մրցույթն անցկացնող «Նոր սերնդի դպրոց» հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուրեն Ալոյանը:
Koreez-ն ստեղծվել է 2020 թվականին՝ ոլորտում ավելի քան 15 տարվա հաջողված ծրագրեր իրականացնելու փորձ ունեցող Dasaran կրթական ծրագրի թիմի կողմից։ Մրցույթի թեստ-հարցաշարերը հիմնված են դպրոցական ծրագրի վրա։

The results of the Koreez Awards, held in partnership with Team Telecom Armenia, have been summarized. This year, about 25,000 students from schools in the Republic of Armenia participated in the intellectual competition based on subject programs and specially selected topics.
"Every investment made in the education sector is an investment in the future of our country. That is why support for the sector is of strategic importance for us as an Armenian operator. We attach importance to making quality education accessible to every child, contributing to the acquisition of new knowledge and helping students discover and further develop their talents," says Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia.
The team also awarded prizes to three students who won the competition, aiming to promote access to education through the latest technologies.
"This is the fourth year that our reliable partner, Team Telecom Armenia, has been supporting us, standing by innovative educational initiatives. This partnership has become a genuine educational movement that inspires thousands of children across the republic. About 60,000 students have already participated in Koreez's competitions. They not only demonstrated their knowledge and talent but also revealed their own potential, believing that they can achieve more. For many, this program has become a real turning point, opening up new horizons and opportunities and forming a sense of self-confidence that is the basis for a successful, enterprising, and educated generation of the future," says Suren Aloyan, President of the "New Generation School" NGO, which organizes the Koreez competition.
Koreez was created in 2020 by the Dasaran educational program team, which has more than 15 years of experience in implementing successful programs in the field. The test question sets of the competition are based on the school curriculum.