Ադրբեջանի որոշումը կարևոր նշանակություն ունի խաղաղության օրակարգի առաջմղման գործում. Գրիգորյան
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ողջունում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունը՝ դեպի Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումների վերացման մասին: Նա պատասխանել է «Արմենպրես»-ի հարցին՝ բարձր գնահատելով Ադրբեջանի և Ղազախստանի իր գործընկերների ներդրած ջանքերն ու այդ ուղղությամբ իրականացված աշխատանքը։
-Պարոն Գրիգորյան, ինչպես կմեկնաբանեք Ադրբեջանի նախագահի՝ Հայաստանի ուղղությամբ բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման վերաբերյալ հայտարարությունը:
-Ինչ խոսք, ուրախ եմ և ողջունում եմ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի որոշումը՝ Հայաստանի ուղղությամբ բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման վերաբերյալ։
Այս քայլը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման, փոխվստահության ամրապնդման և խաղաղության օրակարգի առաջմղման գործում։ Բարձր եմ գնահատում Ադրբեջանի և Ղազախստանի գործընկերներիս ներդրած ջանքերն ու այս ուղղությամբ իրականացված աշխատանքը։

Azerbaijan's decision is of great importance in advancing the peace agenda. Grigoryan
Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan welcomes the statement of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev on the lifting of restrictions on the transit of cargo to Armenia. He answered the question of "Armenpress" by highly appreciating the efforts of his Azerbaijani and Kazakh colleagues and the work carried out in this direction.
Mr. Grigoryan, how would you comment on the President of the Republic of Azerbaijan's statement about lifting restrictions on cargo transportation to Armenia?
Of course, I am happy and welcome the President of the Republic of Azerbaijan's decision to lift restrictions on cargo transportation to Armenia.
This step is crucial for opening regional communications, strengthening mutual trust, and promoting the peace agenda. I highly appreciate the efforts of my Azerbaijani and Kazakh colleagues and the work they have done in this direction.