Շուտով Ակտաու-Բաքու երկաթգծով ՀՀ կմտնի ղազախական ցորենի առաջին խմբաքանակը
Շուտով Ակտաու-Բաքու, այնուհետև ադրբեջանական ու վրացական երկաթգծով Հայաստան կմտնի ղազախական ցորենի առաջին խմբաքանակը։
Խաղաղությունը հաստատված է»։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանը վերացրել էր Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները, որոնք գործել են հակամարտության սկզբից ի վեր, և առաջին նման տարանցիկ բեռը ղազախական հացահատիկի խմբաքանակն է եղել դեպի Հայաստան։
Վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանն էլ արձագանքել էր Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությանը՝ նշելով, որ ՀՀ-ն ողջունում է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի հայտարարությունը՝ դեպի Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումների վերացման մասին։

RA Minister of Economy Gevorg Papoyan wrote on his social media page:
The first batch of Kazakh wheat will soon enter Armenia via the Aktau-Baku and then the Azerbaijani and Georgian railways.
Peace has been established.”
Let us recall that Azerbaijan had lifted all restrictions on the transit of cargo to Armenia, which had been in effect since the beginning of the conflict. The first such transit cargo was a batch of Kazakh grain to Armenia.
Prime Minister’s Spokesperson Nazeli Baghdasaryan responded to the statement of the President of Azerbaijan, noting that the Republic of Armenia welcomes the President of the Republic of Azerbaijan's statement on the lifting of restrictions on the transit of cargo to Armenia.