ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գրառումն Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ Լյուքսեմբուրգում ունեցած քննարկումների վերաբերյալ.
«Մշտապես ուրախ եմ շարունակել երկխոսությունն Էստոնիայի ԱԳ նախարար, իմ լավ ընկեր Մարգուս Ցահքնայի հետ՝ դա լինի երկկողմ օրակարգի, ԵՄ հետ փոխգործակցության հարցերի, թե ժամանակակից մարտահրավերների հասցեագրմանն ուղղված ջանքերի շուրջ։
Այս անգամ ԵՄ նախարարական հանդիպման շրջանակներում մտքեր փոխանակեցինք տարածաշրջանային զարգացումների, հաղորդակցությունների ցանցի ընդլայնման նոր հնարավորությունների շուրջ»։

They exchanged views on regional developments
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan's note on his discussions with Estonian Foreign Minister Margus Tsahkna in Luxembourg:
"I am always happy to continue the dialogue with the Estonian Foreign Minister, my good friend Margus Tsahkna, whether it is on the bilateral agenda, issues of cooperation with the EU, or efforts aimed at addressing contemporary challenges.
This time, within the framework of the EU ministerial meeting, we exchanged views on regional developments and new opportunities for expanding the communication network."