«Եվրոբազա»-ից գողացել 13 միլիոն դրամ
Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ ՆԳՆ Նուբարաշենի բաժին է դիմել Երևանի բնակիչ 38-ամյա Հրայր Ա.-ն և հայտնել, որ «Եվրոբազա» ընկերությունից գողություն է կատարվել, հայտնում է Shamsyan.com-ը։
Հրայր Ա.-ն ոստիկաններին հայտնել է, որ անհայտ անձը կամ անձինք Արին Բերդի փողոցում գործող «Եվրոբազա» ընկերության պատուհանի ճաղավանդակը տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ պոկել են, մտել ներս, ապա իր աշխատասենյակի չհրկիզվող պահարանի դուռը տեխնիկակական միջոցների գործադրմամբ բացել են և հափշտակել խոշոր չափի գումար:
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում «անձնական ունեցվածքի գողություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Հրայր Ա.-ն ոստիկաններին և քննիչներին հայտնել է, որ ինքը «Եվրոբազա» ընկերության փոխտնօրենն է, իսկ չհրկիզվող պահարանում եղել է մոտ 13 միլիոն դրամ:

15 октября в отдел полиции Нубарашен МВД Армении обратился 38-летний житель Еревана Грайр А., сообщив о краже из компании «Евробаза», передаёт Shamsyan.com.
По словам Грайра А., неизвестное лицо или лица с помощью технических средств сняли металлические решётки с окна здания компании «Евробаза» на улице Арин Берд, проникли внутрь, вскрыли сейф в его рабочем кабинете и похитили крупную сумму денег.
По факту возбуждено уголовное дело по статье «кража личного имущества» в крупном размере.
Грайр А. сообщил полиции и следователям, что является заместителем директора компании «Евробаза», а в сейфе находилось около 13 миллионов драмов.