Վատիկանում տեղի է ունեցել Երանելիների սրբադասման արարողությունը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ, ՖՈՏՈՇԱՐՔ)
Վատիկանում, Սուրբ Պետրոսի հրապարակում, տեղի է ունեցել Արքեպիսկոպոս Իգնատիոս Մալոյանի և ևս վեց Երանելիների սրբադասման արարողությունը, որը հանդիսապետել է Նորին Սրբություն Լևոն XIV-րդ Պապը։ Արարողությանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Արարողության ընթացքում Նորին Սրբություն Լևոն XIV-րդ պապը ողջունել է արարողությանը մասնակցող առաջնորդներին, որոնց թվում էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլան և բարձրաստիճան այլ հյուրեր։
Սրբադասման արարողության ընթացքում ի պատիվ Արքեպիսկոպոս Իգնատիոս Մալոյանի հնչել է նաև հայերեն աղոթք։ Նորին Սրբությունը փոխանցել է իր խոսքն ու օրհնությոնը բոլոր ներկաներին։ Միջոցառման շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարճատև շփում է ունեցել Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլայի հետ։

В Ватикане состоялась церемония канонизации Блаженных (ВИДЕО, ФОТОГАЛЕРЕЯ)
На площади Святого Петра в Ватикане состоялась церемония канонизации архиепископа Игнатия Малояна и ещё шести Блаженных, которую возглавил Его Святейшество Папа Лев XIV. На церемонии присутствовал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Во время богослужения Его Святейшество Папа Лев XIV приветствовал руководителей, участвовавших в мероприятии, среди которых были премьер-министр Армении Никол Пашинян, президент Италии Серджо Маттарелла и другие высокопоставленные гости.
В честь архиепископа Игнатия Малояна во время церемонии прозвучала молитва на армянском языке. Папа передал своё слово и благословение всем присутствующим. В рамках мероприятия премьер-министр Никол Пашинян также коротко пообщался с президентом Италии Серджо Маттареллой.