ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանն անդրադարձել է վերջին օրերին մի շարք միջազգային և տեղական ԶԼՄ-ներում, ինչպես նաև սոցիալական ցանցերում տարածող կեղծ տեղեկատվությանը, թե իբր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է Սյունիքի մարզի տարածքի մի հատվածը Ադրբեջանին փոխանցելու և Թուրքիայի համար հատուկ սահմանային գոտի ստեղծելու մասին։
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ նշված հրապարակումն ապատեղեկատվություն է, չունի որևէ փաստական կամ իրավական հիմք և հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետության դեմ վարվող հիբրիդային պատերազմի բաղադրիչ։
Հորդորում եմ քաղաքացիներին, լրատվամիջոցներին և վերլուծական հարթակներին՝ զերծ մնալ նման ապատեղեկատվական նյութերի տարածումից, ստուգել տեղեկատվության հավաստիությունը և առաջնորդվել բացառապես պաշտոնական հաղորդագրություններով»,- գրել է Բաղդասարյանը։

Пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян прокомментировала распространившуюся в ряде международных и местных СМИ, а также в соцсетях ложную информацию, согласно которой премьер-министр Никол Пашинян якобы заявил о передаче части территории Сюникской области Азербайджану и создании особой пограничной зоны для Турции.
«Официально заявляю, что данная публикация — дезинформация, не имеющая никакой фактической или правовой основы, и является частью **гибридной войны против Республики Армения», — написала Багдасарян.
Она призвала граждан, СМИ и аналитические платформы воздержаться от распространения подобных фейков, проверять достоверность информации и руководствоваться исключительно официальными источниками.