ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանն անդրադարձել է վերջին օրերին մի շարք միջազգային և տեղական ԶԼՄ-ներում, ինչպես նաև սոցիալական ցանցերում տարածող կեղծ տեղեկատվությանը, թե իբր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է Սյունիքի մարզի տարածքի մի հատվածը Ադրբեջանին փոխանցելու և Թուրքիայի համար հատուկ սահմանային գոտի ստեղծելու մասին։
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ նշված հրապարակումն ապատեղեկատվություն է, չունի որևէ փաստական կամ իրավական հիմք և հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետության դեմ վարվող հիբրիդային պատերազմի բաղադրիչ։
Հորդորում եմ քաղաքացիներին, լրատվամիջոցներին և վերլուծական հարթակներին՝ զերծ մնալ նման ապատեղեկատվական նյութերի տարածումից, ստուգել տեղեկատվության հավաստիությունը և առաջնորդվել բացառապես պաշտոնական հաղորդագրություններով»,- գրել է Բաղդասարյանը։

The press secretary of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nazeli Baghdasaryan, has addressed the false information spread in recent days in several international and local media outlets, as well as on social networks, that Prime Minister Nikol Pashinyan has announced the transfer of a part of the territory of the Syunik region to Azerbaijan and the creation of a special border zone for Turkey.
“I officially declare that the mentioned publication is disinformation, has no factual or legal basis, and is a component of the hybrid war waged against the Republic of Armenia.
I urge citizens, media outlets, and analytical platforms to refrain from spreading such disinformation materials, check the reliability of the information, and be guided exclusively by official messages,” Baghdasaryan wrote.