Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից քննվող վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են Խ. Աբովյանի անվ. պետական մանկավարժական համալսարանի ռեկտոր Սրբուհի Գևորգյանը և պրոռեկտորը. Radar Armenia-ին հայտնեցին հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Վերջիններս մեղադրվում են համալսարանի տարբեր աշխատակիցներից կազմված հանցավոր կազմակերպություն ստեղծելու և ղեկավարելու, առանձնապես խոշոր չափերով վատնում և խարդախություն կատարելու, ինչպես նաև կաշառք ստանալու մեջ: Քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են նաև համալսարանի մի շարք այլ աշխատակիցներ. նշեցին կոմիտեից:
Radar Armenia-ն պարզաբանման համար դիմեց համալսարանի մամուլի ծառայություն, որտեղից նշեցին. «Գործողություններ են կատարվել համալսարանում, հարցաքննվել են որոշ աշխատակիցներ, իսկ ռեկտորը հրավիրվել է հարցաքննության»։

Задержания в Педагогическом университете: среди них — ректор
В рамках расследования, проводимого Антикоррупционным комитетом, задержаны ректор Государственного педагогического университета им. Хачатура Абовяна Србуи Геворгян и проректор, сообщили в комитете изданию Radar Armenia.
По данным следствия, задержанные подозреваются в создании и руководстве преступной группой, состоящей из сотрудников университета, а также в особо крупном хищении, мошенничестве и получении взяток.
Кроме того, в рамках уголовного дела были задержаны и несколько других работников университета.
В пресс-службе вуза подтвердили, что в университете действительно проводились следственные действия, уточнив: