Վարչապետն ընդունել է Շահան Արքեպիսկոպոս Սարգիսյանին
Արքեպիսկոպոսը Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Ա–ի անունից վարչապետ Փաշինյանին է նվիրել Արամ Ա–ի գահակալության 30–ամյակի առիթով հրատարակված հատորը։ Արքեպիսկոպոսը վարչապետ Փաշինյանին է փոխանցել նաև Արամ Ա կաթողիկոսի ջերմ ողջույններն ու օրհնությունը։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել հատորը նվիրելու համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է ընդունել այն։ Նիկոլ Փաշինյանը խնդրել է նաև իր ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները փոխանցել Արամ Ա Կաթողիկոսին։
Շահան Արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը նշել է, որ արդյունավետ կերպով համագործակցում են նաև Մատենադարանի տնօրինության հետ և ողջունել ՀՀ Կառավարության կողմից Սարգիս Շնորհալու «Մեկնութիւն յոթ Կաթողիկէ թղթոց» աստվածաբանական և ձեռագրագիտական բացառիկ արժեք ունեցող աշխատությունը Մատենադարանին ընծայաբերելու փաստը։ Արքեպիսկոպոսի խոսքով՝ Կառավարության նման քայլը բարձր է գնահատել նաև Արամ Ա Վեհափառը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության գործունեության, Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների համատեքստում, Լիբանանում և Սիրիայում հայ համայնքների հետ կապված իրավիճակի շուրջ։

On behalf of Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia, the Archbishop presented to Prime Minister Pashinyan the volume published on the occasion of the 30th anniversary of the enthronement of Aram I. The Archbishop also conveyed to Prime Minister Pashinyan the warm greetings and blessings of Catholicos Aram I.
The Prime Minister expressed his gratitude for the donation of the volume and noted that it was a great honor for him to receive it. Nikol Pashinyan also asked to convey his warm greetings and best wishes to Catholicos Aram I.
Archbishop Shahan Sarkissian noted that they also cooperate effectively with the administration of the Matenadaran and welcomed the fact that the Government of the Republic of Armenia has donated to the Matenadaran the work of exceptional theological and manuscript value of Sargis Shnorhali, "An Explanation of Seven Catholic Letters". According to the Archbishop, His Holiness Aram I also highly appreciated the Government's step.
The interlocutors exchanged views on the activities of the Catholicosate of the Great House of Cilicia, the context of events in the Middle East, and the situation of Armenian communities in Lebanon and Syria.