Թագուհի Մաթիլդան տպավորված է Հայաստանով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հյուրընկալել է աշխատանքային այցով մեր երկրում գտնվող Բելգիայի թագուհի, Նորին Մեծություն Մաթիլդային:
Վարչապետը ողջունել է թագուհու այցը Հայաստան և հույս հայտնել, որ նա մեր երկրից կստանա ջերմ տպավորություններ։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Նորին Մեծության առաջնորդությունը՝ որպես ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման նպատակների պաշտպան և հավելել, որ Հայաստանը հետևողական քայլեր է ձեռնարկում 2030 Օրակարգի շրջանակներում ստանձնած պարտավորությունները լավագույնս կյանքի կոչելու համար։
Թագուհի Մաթիլդան շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ տպավորված է Հայաստանով։ Նորին մեծությունը կարևորել է ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման նպատակների պաշտպանությունն ու այդ նպատակով միջոցառումների իրականացումը։ Այդ համատեքստում երկուստեք կարևորվել է ներառական և որակյալ կրթության դերը Կայուն զարգացման նպատակներին հասնելու գործում: Անդրադարձ է կատարվել նաև հասարակության մեջ կանանց դերի հզորացման խնդրին և այդ ուղղությամբ իրականացվող քայլերին:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման և տարածաշրջանում կայունության ապահովմանը միտված ջանքերի շուրջ։

Queen Mathilde is impressed by Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan hosted Her Majesty Queen Mathilde of Belgium at the government, who is on a working visit to our country.
The Prime Minister welcomed the Queen’s visit to Armenia and expressed hope that she would receive warm impressions from our country. Nikol Pashinyan emphasized Her Majesty’s leadership as a champion of the UN Sustainable Development Goals and added that Armenia is taking consistent steps to implement the commitments undertaken within the framework of the 2030 Agenda.
Queen Mathilde expressed gratitude for the warm hospitality and noted her impression of Armenia. Her Majesty emphasized the importance of supporting the UN Sustainable Development Goals and implementing measures to that end. In this context, both sides emphasized the role of inclusive and quality education in achieving the Sustainable Development Goals. They also touched on strengthening women's roles in society and the steps being taken in that direction.
They also exchanged views on efforts to establish peace between Armenia and Azerbaijan and to ensure stability in the region.