Հոկտեմբերի 12-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայության ստորաբաժանումները ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հանձնարարությամբ շարունակել են հրդեշիջման աշխատանքները Երևանի Նուբարաշենի կենցաղային աղբավայրի մոտ 4 հա տարածքում, հայտնում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը։
Հրդեհաշիջման աշխատանքների ընթացքում ՆԳՆ փրկարարական ծառայողներն արդյունավետ համագործակցել են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցների հետ:
Տեղում աշխատանքները համակարգել է ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը:
Օգտագործվել է շուրջ 1400 տոննա ջուր, իրականացվել է շուրջ 900 երթ հողալցում՝ կրակի տարածումը կանխելու համար։

Пожар на свалке Нубарашен локализован
12 октября подразделения службы спасения МВД по поручению министра внутренних дел Арпине Саргсян продолжили тушение пожара на территории около 4 гектаров на бытовой свалке Нубарашен в Ереване, сообщает служба спасения МВД.
Во время работ спасатели эффективно сотрудничали с сотрудниками мэрии Еревана. На месте действия координировал директор службы спасения — заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян.
Для тушения использовано около 1400 тонн воды и проведено около 900 рейсов по засыпке грунтом, чтобы предотвратить распространение огня.
Открытого пламени больше нет, объём дыма значительно сократился. Пожар на свалке был локализован в 20:06.