Onex Drive Thru․ աշխարհում եզակի և առաջինը Հայաստանում առաքանիների ստացման համակարգ
Օրեր առաջ Onex ընկերությունը հայտարարեց աշխարհում եզակի և առաջինը Հայաստանում Onex Drive Thru-ի գործարկման մասին։
Ընկերության համահիմնադիր և տնօրեն Սամվել Մարտիրոսյանը իր խոսքում նշեց Onex Drive Thru-ի գաղափարի և լուծող խնդիրների մասին․
«Հասցեի ընտրությունը այս պարագայում ամենաերկարն է ստացվել, փնտրում էինք տարածք, որը պետք է լիներ առանձին երթուղիով, Երևանի հիմնական մայրուղիների վրա։
Եվ ահա, հունիս ամսին մեր առաջարկը` իրենց համապատասխան կայաններում Onex Drive Thru գործարկելու համար ստացավ հավանություն մեր գործընկեր Ֆլեշ ընկերության կողմից:
Նշեմ, որ այս տարի լրանում է Ֆլեշ ընկերության 30-ամյակը և Օնէքս ընկերության 10-ամյակը, երկու ընկերություններն էլ այս տարիների ընթացքում ունեցել են շարունակական նորամուծություններ սպասարկման ոլորտում և այդ նորամուծություններից մեկն էլ այս կոնցեպտն է՝ Ծովակալ Իսակով 7/7 հասցեում, Ֆլեշ Բենզալցակայանի հարևանությամբ։
Այսպիսով հաճախորդները կկարողանան միևնույն վայրում ստանալ առաքանիներ առանց մեքենայից դուրս գալու և ցանկության դեպքում նաև լիցքավորել մեքենայի վառելիքը, ինչը կխնայի նրանց ժամանակը։
Ավելացնեմ, որ այսքանով Onex Drive Thru-երի գործարկումը չենք եզրափակում, շուտով կլինեն նոր հասցեներ, կրկին բանուկ փողոցներում և պողոտաներում»․ - իր խոսքը եզրափակեց Սամվել Մարտիրոսյանը։

Onex Drive Thru: a unique parcel delivery system in the world and the first in Armenia
A few days ago, Onex Company announced the launch of the world's first and only Onex Drive Thru in Armenia.
In his speech, the company's co-founder and director, Samvel Martirosyan, mentioned the idea of Onex Drive Thru and the problems it was solving.
"The choice of the address in this case was the longest; we were looking for a space that should be on a separate route, on the main highways of Yerevan.
And so, in June, our proposal to launch Onex Drive Thru at their respective stations was approved by our partner Flash Company.
I want to note that this year marks the 30th anniversary of Flash Company and the 10th anniversary of Onex Company. Both companies have consistently introduced innovations in the service sector over the years, and one of these innovations is the concept located at 7/7 Admiral Isakov Street, adjacent to the Flash Gas Station.
Thus, customers will be able to receive parcels in the same place without having to get out of their car, and if desired, also refuel their vehicle, which will save them time and effort.
I would like to add that this is not the end of the Onex Drive Thru launch; there will soon be new addresses, again located on busy streets and avenues. - concluded Samvel Martirosyan.