Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Ռազմարդյունաբերության կոմիտե
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանի ուղեկցությամբ Ռազմաարդյունաբերողի օրվան ընդառաջ, այցելել է Ռազմարդյունաբերության կոմիտե և «Դավարո» ընկերություն:
Նախագահը շրջայց է կատարել կոմիտեում, ծանոթացել աշխատանքային և շենքային նոր պայմաններին:
Նախարարը նախագահին է ներկայացրել ընթացիկ աշխատանքներն ու իրականացվող ծրագրերն ինչպես նաև առաջիկա նախագծերը։
Շրջայցի ավարտին տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են նախարարության և Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի առաջիկա անելիքները, առկա խնդիրները և դրանց լուծման հնարավոր ուղիները։

President of the Republic Vahagn Khachaturyan, accompanied by Minister of High-Technology Industry Mkhitar Hayrapetyan, visited the Military Industry Committee and the "Davaro" company on the eve of the Day of the Military Industry.
The President toured the committee and got acquainted with the new working and building conditions.
The Minister presented the current work and implemented programs, as well as upcoming projects, to the President.
At the end of the tour, a consultation was held during which the ministry's upcoming activities and those of the Military Industry Committee, existing problems, and possible ways to address them were discussed.