Starbucks-ը ուսումնասիրում է հայկական շուկա մուտք գործելու հնարավորությունները
Enterprise Armenia-ի գործադիր տնօրեն Գոհար Աբաջյանի հրավերով Starbucks Eurasia-ի տարածաշրջանային փոխնախագահ տիկին Ֆիգեն Իլգազը այցելում է Հայաստան՝ գնահատելու ապրանքանիշի շուկա մուտք գործելու հնարավորությունները։
Enterprise Armenia-ի կողմից նախաձեռնված և համակարգված երկօրյա ծրագիրը ներառում է բարձր մակարդակի հանդիպումներ պետական ​​կառույցների և մասնավոր հատվածի առաջատար գործընկերների հետ։ Օրակարգը կենտրոնացած է Հայաստանի արագ աճող սպառողական բազայի, ժամանակակից մանրածախ ենթակառուցվածքների և հյուրընկալության էկոհամակարգի արագ ընդլայնման գնահատման վրա։
Հայաստանի ուժեղ մակրոտնտեսական ցուցանիշները, երկնիշ զբոսաշրջության աճը և զարգացող միջին խավը նոր հնարավորություններ են բացում միջազգային սպառողական բրենդների համար, որոնք ձգտում են տարածաշրջանում կայուն ընդլայնման։
Այս այցը Enterprise Armenia-ի ներդրումների խթանման գլոբալ ծրագրի մի մասն է, որի նպատակն է Հայաստանը դիրքավորել որպես զարգացող շուկա, որտեղ համաշխարհային բրենդները կարող են ապահովել երկարաժամկետ ներկայություն, արդյունավետորեն ընդլայնվել և համագործակցել կառավարության հետ, որը հանձնառու է արագացված գործընթացների հեշտացմանը և ներդրողների հաջողությանը։

По приглашению исполнительного директора Enterprise Armenia Гохар Абаджян, в Армению прибывает региональный вице-президент Starbucks Eurasia Фиген Илгаз для оценки возможностей выхода бренда на местный рынок.
Двухдневная программа, организованная Enterprise Armenia, включает встречи на высоком уровне с представителями государственных органов и ведущими партнёрами частного сектора. Основное внимание уделяется оценке быстро растущей потребительской базы Армении, современным розничным инфраструктурам и расширяющейся экосистеме гостеприимства.
Сильные макроэкономические показатели, двузначный рост туризма и развивающийся средний класс создают новые возможности для международных потребительских брендов, стремящихся к устойчивому расширению в регионе.
Этот визит является частью глобальной программы Enterprise Armenia по стимулированию инвестиций, цель которой — позиционировать Армению как развивающийся рынок, где мировые бренды могут обеспечивать долгосрочное присутствие, эффективно расширяться и взаимодействовать с правительством, которое привержено упрощению процессов и успеху инвесторов.