Քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերություններում վերջին զարգացումները
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել Ամերիկյան ձեռնարկությունների ինստիտուտի (American Enterprise Institute, AEI) նախագահ Ռոբերտ Դոերի հետ։ Քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերություններում վերջին զարգացումները, մասնավորապես՝ օգոստոսի 8-ի Վաշինգտոնյան խաղաղության հռչակագրից հետո ձևավորված նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև համագործակցության հեռանկարները՝ հետազոտական և վերլուծական նախաձեռնությունների շրջանակում։
Ամերիկյան ձեռնարկությունների ինստիտուտը (American Enterprise Institute, AEI) ԱՄՆ հեղինակավոր վերլուծական կենտրոններից է, որը իրականացնում է ուսումնասիրություններ կառավարության, քաղաքականության, տնտեսության, սոցիալական բարեկեցության, ինչպես նաև արտաքին և պաշտպանական քաղաքականության ոլորտներում։ Հանդիպման արդյունքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ զարգացնել համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հետազոտական թեմաների շուրջ։

On October 7, the Armenian Ambassador met with Robert Doerr, President of the American Enterprise Institute (AEI). The sides discussed the latest developments in Armenia-US relations, in particular, the new opportunities created after the Washington Peace Declaration of August 8, as well as the prospects for cooperation within the framework of research and analytical initiatives.
The American Enterprise Institute (AEI) is one of the most prestigious US think tanks, conducting research in the fields of government, politics, economics, social welfare, as well as foreign and defense policy. As a result of the meeting, an agreement was reached to develop cooperation on research topics of mutual interest.