Հոկտեմբերի 6-ին Աստանայում Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և Ղազախստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Երմուխամբետ Կոնսուպաևի գլխավորությամբ կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների միջև:
Խորհրդակցությունների ընթացքում մանրամասն քննարկվել են Հայաստանի և Ղազախստանի միջև համագործակության հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ առաջիկա միջոցառումների և փոխայցերի օրակարգը, փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում:
Հանդիպման արդյունքներով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների սերտ շփումների և փոխգործակցության շարունակականության վերաբերյալ՝ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման և ամրապնդման նպատակով:

Political consultations between the Foreign Ministries of Armenia and Kazakhstan
On October 6, political consultations between the foreign ministries of the two countries were held in Astana, led by Deputy Foreign Minister of the Republic of Armenia, Mnatsakan Safaryan, and Deputy Foreign Minister of the Republic of Kazakhstan, Yermukhambet Konsupayev.
During the consultations, a wide range of issues related to cooperation between Armenia and Kazakhstan were discussed in detail, including the agenda of upcoming events and mutual visits, as well as cooperation in bilateral and multilateral formats.
As a result of the meeting, an agreement was reached on the continuation of close contacts and cooperation between the foreign ministries for further development and strengthening of relations between Armenia and Kazakhstan.