Վրաստան-Թուրքիա սահմանային անցակետում հայկական անձնագրեր հայտնաբերվելու մասին լուրը ապատեղեկատվություն է․ ՆԳՆ
Վերջին օրերին տեղեկություն էր տարածվում, թե «Վրաստան-Թուրքիա սահմանային անցակետում մի քանի տասնյակ հազարի հասնող կեղծ անձնագրեր և փաստաթղթեր են հայտնաբերվել, որոնք պետք է օգտագործվեին ընտրություններում»։
ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հերքել է տարածված տեղեկությունը․ «Մշտապես կապի մեջ ենք Վրաստանի իրավապահ գործընկերների հետ, որևէ նման դեպք չի արձանագրվել։ Լուրը բացահայտ ապատեղեկատվություն է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի»։

Сообщение об обнаружении армянских паспортов на границе Грузии и Турции — дезинформация, заявили в МВД
В последние дни распространялась информация о том, что «на грузино-турецком пограничном пункте были обнаружены десятки тысяч поддельных паспортов и документов, предназначенных для использования на выборах».
Пресс-секретарь министра внутренних дел Нарек Саргсян в беседе с «Арменпресс» опроверг эти сведения: «Мы постоянно на связи с грузинскими правоохранительными коллегами, и никаких подобных случаев зафиксировано не было. Эта информация — откровенная дезинформация и не имеет ничего общего с действительностью».